Haberler & Duyurular

05 02 2020

223

Cambridge English Asssesment Sınavları Balıkesir’de!

Hem üniversite sınavlarına hazırlık, hem de sınav başarısı konusunda eğitim sektöründeki benzersiz başarısını sürdüren Özel Balıkesir AÇI Anadolu ve Fen Lisesi; 2019/2020 Eğitim – Öğretim Yılı’nda Cambridge Üniversitesi’nin İngilizce öğrenimini uluslararası standartlarda geçerliliğini belgelemek adına düzenlediği ‘Cambridge Assessment English’ Sınavları’nı organize etmektedir. 


Çocuğunuz İngilizce dil yeterliliğini belgelesin, İngilizceyi öğrenerek gerek iş hayatında gerekse sosyal yaşamında herhangi bir problem yaşamasın ve uluslararası standartlarda İngilizce bilgisine sahip olsun istiyorsanız Cambridge English sayesinde hedefinize ve mevcut İngilizce düzeyinize en uygun sınavı kolaylıkla bulabilirsiniz.


Öğrencilerimizin seviyelerine göre girmelerini önerdiğimiz Cambridge sınavları;


Key For Schools (KET) – A2


Cambridge Üniversitesinin temel seviyedeki Avrupa dil çerçevesine göre A2 seviyesindeki öğrencileri için hazırlamış olduğu bir testtir. Sınav okuma, yazma, konuşma ve dinleme kısımlarından oluşup, çoğunlukla YLE sınavlarını tamamlayan öğrencilerin İngilizcede bir adım daha yükselmek amacıyla aldıkları bir sınavdır.


Preliminary For Schools (PET) – B1


Preliminary For Schools sınavı, Cambridge Üniversitesinin orta düzeydeki, Avrupa Dil çerçevesine göre B1 seviyesindeki öğrencileri için hazırladığı bir sınavdır. Bu sınav İngilizceyi günlük hayatta kullanma yeteneğinizi yansıtır. Araştırma ve iş alanlarındaki binlerce işverenin göz önünde bulundurduğu bir sınavdır.


First For Schools (FCE) – B2


First Certificate in English olarak da bilinen First For Schools sınavı Avrupa Dil çerçevesinde B2 seviyesindeki öğrenciler için yapılan bir sınavdır ve İngilizceyi iş hayatında kullanmak isteyen öğrenciler için idealdir.


Öğrencilerimizi nasıl kayıt edebilirsiniz?


Öğrencilerimizin ya da velilerimizin; öğrencilerimizin gireceği sınav için İngilizce Öğretmenlerinden ya da okulumuzdan temin edeceği Cambridge Assessment English Kayıt Formu’nu doldurmaları gerekmektedir. Formu doldurduktan ve bize ulaştırdıktan sonra tarafınıza ödeme adımlarıyla ilgili bilgi ve belge verilecektir. Cambridge Assessment English Kayıt Formu’nun doldurulması ve teslim edilmesi için son tarih 10 Şubat 2020’dir. Ödemeler için ise son tarih 13 Şubat 2020’dir. Ödeme yapılmadan kayıt işlemi tamamlanmayacağı için verilen tarihlere özen gösterilmesini rica ederiz.


Sınavlar ile ilgili detaylı bilgi almak için 02662390930 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.